Αγαπητοί μας φίλοι,

Καλώς ήλθατε στην ιστοσελίδα μας. Ελπίζουμε η παραμονή σας κοντά μας να είναι για σας εποικοδομητική εμπειρία.

Προσπαθούμε με διαρκή επαφή μαζί σας να σας ενημερώνουμε για διάφορα ρομποτικα θέματα ποιότητας που ενδεχομένως να σας ενδιαφέρουν.

Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας και σας ευχόμαστε καλή συνέχεια.

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Αγαπητοί μας φίλοι,

Καλώς ήλθατε στην ιστοσελίδα μας. Ελπίζουμε η παραμονή σας κοντά μας να είναι για σας εποικοδομητική εμπειρία.

Προσπαθούμε με διαρκή επαφή μαζί σας να σας ενημερώνουμε για διάφορα ρομποτικα θέματα ποιότητας που ενδεχομένως να σας ενδιαφέρουν.

Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας και σας ευχόμαστε καλή συνέχεια.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Καλως ηρθατε στην κοινοτητα μας,για οποιαδηποτε απορια στειλετε e-mail στο info@batteryworld.gr

2 απαντήσεις

    Καλησπερα!

    avatar
    kamikazi


    Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/02/2012

    Καλησπερα! Empty Καλησπερα!

    Δημοσίευση  kamikazi Σαβ Φεβ 11, 2012 10:35 pm

    Καλησπέρα παιδιά! Είμαι νέος στο μπλογκ σας και γενικότερα στην ρομποτική! θα ήθελα να με βοηθήσετε να ξεκινήσω με το πρώτο μου ρομπότ προτείνοντας μου κάτι..
    dimbot
    dimbot
    Master


    Αριθμός μηνυμάτων : 344
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/12/2009

    Καλησπερα! Empty Απ: Καλησπερα!

    Δημοσίευση  dimbot Κυρ Απρ 01, 2012 9:29 pm

    Καλώς ήρθες στην παρέα μας φίλε μου και καλό ξεκίνημα στο χόμπι μας!

    Προσωπικά για αρχή και για να μάθεις τις βασικές αρχές της ρομποτικής και του προγραμματισμού θα σου πρότεινα να πάρεις το αναπτυξιακό Arduino Dueminalove. Είναι ιδανικό, γιατί συνδυάζει την ευκολία για αρχάριους με τις απεριόριστες δυνατότητες προγραμματισμού.

    Πληροφορίες μπορείς να βρεις εδώ, όπου έχει ολόκληρους online τόμους για εκμάθηση του εν λόγω αναπτυξιακού.
    http://www.arduino.cc/

    Μπορείς να το αγοράσεις από εδώ μαζί με όποια αξεσουάρ και αισθητήρες χρειαστείς στους πειραματισμούς σου.

    http://www.mindstormsnxt.gr/category/id/8/


    Το πλήρες κιτ (αυτό θα σου συνιστούσα) κάνει 80 ευρώ.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Απρ 19, 2024 11:14 am