Αγαπητοί μας φίλοι,

Καλώς ήλθατε στην ιστοσελίδα μας. Ελπίζουμε η παραμονή σας κοντά μας να είναι για σας εποικοδομητική εμπειρία.

Προσπαθούμε με διαρκή επαφή μαζί σας να σας ενημερώνουμε για διάφορα ρομποτικα θέματα ποιότητας που ενδεχομένως να σας ενδιαφέρουν.

Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας και σας ευχόμαστε καλή συνέχεια.

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Αγαπητοί μας φίλοι,

Καλώς ήλθατε στην ιστοσελίδα μας. Ελπίζουμε η παραμονή σας κοντά μας να είναι για σας εποικοδομητική εμπειρία.

Προσπαθούμε με διαρκή επαφή μαζί σας να σας ενημερώνουμε για διάφορα ρομποτικα θέματα ποιότητας που ενδεχομένως να σας ενδιαφέρουν.

Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας και σας ευχόμαστε καλή συνέχεια.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Καλως ηρθατε στην κοινοτητα μας,για οποιαδηποτε απορια στειλετε e-mail στο info@batteryworld.gr

2 απαντήσεις

    Μια βοηθεια παιδια να ξεκινησω...!!

    avatar
    RCkostas


    Αριθμός μηνυμάτων : 2
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2011

    Μια βοηθεια παιδια να ξεκινησω...!! Empty Μια βοηθεια παιδια να ξεκινησω...!!

    Δημοσίευση  RCkostas Πεμ Απρ 14, 2011 12:45 am

    Χαιρεται παιδια, ειμαι νεος στην κοινότητα.Καλως σας βρηκα λοιπόν με αποριες...θελω να ξεκινησω με το χομπυ μιας και με γοητευει εδω και καιρο και νομιζω ειναι ωρα να αρχισω με κατι...Κανωντας μια ερευνα εγω μονος μου στο ιντερνετ βρηκα μια πλακετα arduino duemilanove σε καλή τιμη απο ebay.Δεν ξερω και πολλα για το θεμα οπότε θελω να με κατατοπίσεται σχετικά μμε την παραπανω πλακετα ή να μου προτεινεται κατι αλλο για αρχη αλλα με αρκετες δυνατοτητες για να ψαχτώ μιας που με ενδιαφερει αρκετα...
    Να σημειωθει οτι ασχολούμαι με τον τηλεκατευθυνόμενο μοντελισμο γυρω στα 4-5 χρόνια οπότε ξερω καποια πραγματακια περι σερβο και μπαταριων...Wink

    ευχαριστω εκ των προτερων, θα περιμενω απάντηση σας..Smile
    dimbot
    dimbot
    Master


    Αριθμός μηνυμάτων : 344
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/12/2009

    Μια βοηθεια παιδια να ξεκινησω...!! Empty Απ: Μια βοηθεια παιδια να ξεκινησω...!!

    Δημοσίευση  dimbot Παρ Απρ 15, 2011 3:14 pm

    Καλώς ήρθες στην παρέα μας και στο RoboticHellas Κώστα!!!

    Κατά τη γνώμη μου έχεις κάνει την τέλεια επιλογή για έναν αρχάριο. Το αναπτυξιακό Arduino Dueminalove είναι σίγουρα το ιδανικό για το ξεκίνημα καθώς συνδυάζει την ευκολία με τις απεριόριστες δυνατότητες πειραματισμών. Μάλιστα υπάρχει και αναλυτικότατος οδηγός για αρχάριους στο www.arduino.cc

    Μπορείς να αγοράσεις το starter kit του Arduino Dueminalove από το www.internetnow.gr/agora ή από www.minsstormsnxt.gr ώστε να έχεις μαζί όλα τα εξαρτήματα που θα σου χρειαστούν στο ξεκίνημα (LED, αντιστάσεις, πυκνωτές, μοτέρ, breadboard, αισθητήρες, σέρβο).

    Καλή επιτυχία στο ξεκίνημά σου στο αγαπημένο μας χόμπι και για ό,τι χρειαστείς είμαστε στη διάθεσή σου!!!

    cheers cheers cheers

    ΥΓ: Ασχολούμαι με τα θερμικά αυτοκίνητα και ελικόπτερα από τα 12 Very Happy
    avatar
    RCkostas


    Αριθμός μηνυμάτων : 2
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2011

    Μια βοηθεια παιδια να ξεκινησω...!! Empty Απ: Μια βοηθεια παιδια να ξεκινησω...!!

    Δημοσίευση  RCkostas Παρ Απρ 15, 2011 4:23 pm

    dimbot έγραψε:Καλώς ήρθες στην παρέα μας και στο RoboticHellas Κώστα!!!

    Κατά τη γνώμη μου έχεις κάνει την τέλεια επιλογή για έναν αρχάριο. Το αναπτυξιακό Arduino Dueminalove είναι σίγουρα το ιδανικό για το ξεκίνημα καθώς συνδυάζει την ευκολία με τις απεριόριστες δυνατότητες πειραματισμών. Μάλιστα υπάρχει και αναλυτικότατος οδηγός για αρχάριους στο www.arduino.cc

    Μπορείς να αγοράσεις το starter kit του Arduino Dueminalove από το www.internetnow.gr/agora ή από www.minsstormsnxt.gr ώστε να έχεις μαζί όλα τα εξαρτήματα που θα σου χρειαστούν στο ξεκίνημα (LED, αντιστάσεις, πυκνωτές, μοτέρ, breadboard, αισθητήρες, σέρβο).

    Καλή επιτυχία στο ξεκίνημά σου στο αγαπημένο μας χόμπι και για ό,τι χρειαστείς είμαστε στη διάθεσή σου!!!

    cheers cheers cheers
    ΥΓ: Ασχολούμαι με τα θερμικά αυτοκίνητα και ελικόπτερα από τα 12 Very Happy


    ευχαριστω για την γρηγορη απάντηση σου, με την πρωτη ευκαιρια θα παρω το συγκεκριμενο κιτάκι και θα αρχίσω...Smile και σιγουρα θα εχετε νεα μου..Wink

    P.S. χαιρομαι που ασχολεισαι με το αθλημα, ειναι πραγματικά και αυτο πολύ ενδιαφέρον...Wink

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Απρ 19, 2024 3:34 pm