Αγαπητοί μας φίλοι,

Καλώς ήλθατε στην ιστοσελίδα μας. Ελπίζουμε η παραμονή σας κοντά μας να είναι για σας εποικοδομητική εμπειρία.

Προσπαθούμε με διαρκή επαφή μαζί σας να σας ενημερώνουμε για διάφορα ρομποτικα θέματα ποιότητας που ενδεχομένως να σας ενδιαφέρουν.

Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας και σας ευχόμαστε καλή συνέχεια.

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Αγαπητοί μας φίλοι,

Καλώς ήλθατε στην ιστοσελίδα μας. Ελπίζουμε η παραμονή σας κοντά μας να είναι για σας εποικοδομητική εμπειρία.

Προσπαθούμε με διαρκή επαφή μαζί σας να σας ενημερώνουμε για διάφορα ρομποτικα θέματα ποιότητας που ενδεχομένως να σας ενδιαφέρουν.

Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας και σας ευχόμαστε καλή συνέχεια.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Καλως ηρθατε στην κοινοτητα μας,για οποιαδηποτε απορια στειλετε e-mail στο info@batteryworld.gr

4 απαντήσεις

    STK 500 ATMEL

    matrix
    matrix
    robot


    Αριθμός μηνυμάτων : 222
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/01/2010
    Ηλικία : 50
    Τόπος : θεσσαλονικη

    STK 500 ATMEL Empty STK 500 ATMEL

    Δημοσίευση  matrix Δευ Μαρ 01, 2010 6:17 pm

    Αγορασα το stk500,αλλα εχω καποιες αποριες,καταρχη το cd Που ειχε μεσα ηταν χαλασμενο,το ξεπερασα αυτο και κατεβασα απο την σελιδα τις atmel το avr studio 4.0 (αληθεια χρειαζεται κατι αλλο απο λογισμικο για να δουλεψει το stk500?)κατοπιν αφου συνδεσα ολα τα καλωδια ετρεξα το avr studio αλλα δεν αναγνωριζει το stk Και μου λεει μαλιστα οτι το stk εχει παλιο Loader και οτι πρεπει να κανω αναβαθμιση αλλα προσπαθω να την κανω με τον τροπο που μου λεει αλλα δεν τα καταφερνω,ουτε την Bascom μπορω να κανω εγκατασταση (Γιωργο)
    αυτα για αρχη.....
    Swantz
    Swantz
    robot


    Αριθμός μηνυμάτων : 70
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2010
    Ηλικία : 51
    Τόπος : Thessaloniki

    STK 500 ATMEL Empty Απ: STK 500 ATMEL

    Δημοσίευση  Swantz Δευ Μαρ 01, 2010 6:36 pm

    Εμένα μου δούλεψε αμέσως. Έβαλε και την αναβάθμιση. Η ρυθμίσεις από της πόρτες COM είναι οκ ?
    Για σιγουριά θα σου γράψω το CD τους μήπως βάζει τίποτα drivers.
    Hary Dee
    Hary Dee


    Αριθμός μηνυμάτων : 30
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2009

    STK 500 ATMEL Empty Απ: STK 500 ATMEL

    Δημοσίευση  Hary Dee Σαβ Μαρ 20, 2010 10:16 pm

    Matrix τελικά τι έγινε; Δεν ξέρω αν βοηθάει αλλά πλέον έχουμε φτάσει στην έκδοση 4.18 (τουλάχιστον) του AVR Studio...
    matrix
    matrix
    robot


    Αριθμός μηνυμάτων : 222
    Ημερομηνία εγγραφής : 17/01/2010
    Ηλικία : 50
    Τόπος : θεσσαλονικη

    STK 500 ATMEL Empty Απ: STK 500 ATMEL

    Δημοσίευση  matrix Κυρ Μαρ 21, 2010 10:04 am

    ok ολα καλα παιδες εκανα την αναβαθμιση και ειναι ολα οκ,τωρα προσπαθω να καταλαβω την Bascom και να γραψω τιε πρωτες γραμμες κωδικα για Lcd κυριως και να κανω και εγω μια μικρη κατασκευη να σας παρουσιασω!!!
    dimbot
    dimbot
    Master


    Αριθμός μηνυμάτων : 344
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/12/2009

    STK 500 ATMEL Empty Απ: STK 500 ATMEL

    Δημοσίευση  dimbot Κυρ Μαρ 21, 2010 12:24 pm

    Μπράβο Γαβριήλ, αναμένουμε την παρουσίασή της!!! Wink

      Παρόμοια θέματα

      -

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Μαρ 28, 2024 1:07 pm